Cannaterapie

Co je Cannaterapie ???

Cannaterapie je využití fytoterapeutického potenciálu nepsychokativních odrůd konopí setého pro zachování a zlepšení zdravotního stavu a kvality života klienta.

Konopí využívané v Cannaterapii je zcela legální. Někdy se označuje i jako technické konopí a od marihuany se liší velmi nízkým obsahem THC, což je látka která vyvolává psychické změny.

 • Cannaterapie využívá především výživové charakteristiky konopných semínek v kombinaci s léčivými látkami obsaženými v květech a listech konopí.
 • Cannaterapie využívá vědeckých poznatků k zachovaní nebo zlepšení zdravotního stavu. Zároveň klade důraz na psychosociální rehabilitaci klienta tak, aby při terapii maximálně využil jak vlastní motivaci a potenciál, tak i všechny dostupné zdroje pomoci a podpory.
 • Cannaterapie je komplementární ve vztahu k medicině, což znamená, že usiluje o spolupráci s lékaři a zároveň ji mohou provozovat pouze vybraní zdravotničtí pracovnici s absolvovaným dlouhodobým tréninkem v Cannaterapii.

Jak mi Cannaterapie pomůže
Individálním přístupem

Uvědomujeme si Vaší jedinečnost a individualitu proto již během úvodního setkání podrobně zjišťujeme Vaší motivaci, přání a představy. K úspěchu povede jenom takový terapeutický plán, s kterým se dokážete plně ztotožnit a který si, za naší podpory, vytvoříte sami.
Systémově

Využijeme všech zdrojů podpory, které jsou k dispozici. Rádi do terapeutického plánu zahrneme i spolupráci s Vámi blízkými osobami ale i dalšími profesionály (lékaři). Společně identifikujeme potenciální překážky a vypracujeme strategii k jejich překonání.

Odborně a zodpovědně

Všichni naši terapeuti mají odpovídající zdravotnické vzdělání. Zodpovědně přistupujeme k zhodnocení Vašeho zdravotního stavu, ať už při vstupní konzultaci, tak i v průběhu terapeutického programu. Zjistíme-li, že Váš stav v jakémkoliv okamžiku vyžaduje lékařskou péči, požádáme Vás, abyste nejdříve svůj stav konzultovali s lékařem a po jeho stabilizaci Vás rádi přivítáme zpět.

Efektivně

V průběhu Cannaterapie očekáváme následující změny:

 • pravidelným používáním konopných potravin a potravinových doplňků:
  • Ideální poměr omega 3 a omega 6mastných kyselin povede k normalizaci lipidů
  • Podle některých studii očekávaná ztráta hmotnosti při konzumaci 30ml konopného oleje denně po dobu 8 týdnu (ekvivalent 100g neloupaných semínek)
  • Po několika týdnech změna poměru celkového cholesterolu/HDL/LDL
  • Po týdnech snížení hodnot krevního tlaku
  • Protizánětlivé účinky konopí povedou k snížení aterosklerotického rizika.
  • CBD normalizuje hodnoty krevního tlaku a glykémie

Cíleně

Na konci terapeutického programu očekáváme následující výsledky:

 • upravení životosprávy tak, abyste byli schopni dlouhodobě čelit metabolickému syndromu
 • dojde k normalizaci alespoň 1 z pěti diagnostických kritérii pro metabolický syndrom

Při zlepšení alespoň jednoho ze sledovaných parametrů, dojde k významnému snížení zdravotního rizika.

Metabolický syndrom
Co je metabolický syndromSouběh několika příznaků, který ve svém důsledku vede k nejčastější příčině úmrtnosti v ČR. Pokud trpíte metabolickým syndromem, riziko kardiovaskulárních onemocnění je 2,3 krát vyšší než u lidí bez tohoto syndromu.
Nejvýznamnějšími důsledky metabolického syndromu jsou vznik DM II typu, Infarkt Myokardu, CMP a některá onkologická onemocnění.
Jak poznám, že trpím metabolickým syndromem?Pokud splňujete alespoň tři z následujících kritérii, pak máte metabolický syndrom:

Obvod pasu: muži > 102 cm ženy > 88 cm
Triglyceridy (nebo současná léčba):
>1,7 mmol/l
 
HDL: muži < 1,0 mmol/l ženy < 1,3 mmol/l
Krevní tlak (nebo současná léčba):
> 130/>85
 
Glykémie (DM): > 5,6 mmol/l

Měření krevního tlaku, množství tuků a cukru v krvi by měli být součástí každého preventivního vyšetření. Pokud jejich hodnoty neznáte, kontaktujte svého praktického lékaře a požádejte ho o vyšetření.

Pokud si chcete ušetřit čas, za naší pomocí si můžete potřebná vyšetření udělat kdykoliv a (téměř) kdekoliv. Běžné vyšetření krve se provádí odběrem ze žíly a na výsledky čekáte nejméně 24 hodin. S námi je zjistíte za 1 minutu z jediné kapky krve odebrané z prstu.

Co mám dělat, když mám metabolický syndrom?

Rozhodně svůj stav konzultujte s odbornými lékaři. Zásadní změna životního stylu je základním předpokladem účinné primární a sekundární prevence. Na základě dosud provedených studii, lze vyvodit, že jakákoliv intervence na jednotlivé složky metabolického syndromu, má pozitivní dopad na celkovou nemocnost a úmrtnost.
Jednou z možností je i unikátní česká metoda – Cannaterapie.

 

Komentáře jsou vypnuty.